Житомир - НашЖитомир.net


http://nashzhitomir.net/blog/meri-press/index_b-1205_sid-e35a54d8f831104e0fe66205415288e0.html

Автор:  Meri Press [ 02 фев 17, 18:15 ]
Заголовок:  ПриватБанк застерігає житомирян від шахраїв

В останній час випадки шахрайства з банківськими картками стають все більш поширеними. ПриватБанк нагадує житомирянам про заходи безпеки і правила користування банківськими картками.

“ПриватБанк, як і раніше, ніколи не телефонує своїм клієнтам із проханням повідомити персональні дані, номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код чи CVV2-код, пароль у Приват24, а також SMS-паролі, - розповідає керівник регіонального прес-офісу Житомирського РУ ПриватБанку Альона Смолянова. - Службі безпеки ПриватБанку терміново треба ПІН-код клієнта, щоб вберегти його гроші від шахраїв, спеціаліст iз обслуговування клієнтів ПриватБанку просить назвати дівоче прізвище матері для зарахування бонусів - не вірте! Це атаки самих шахраїв. Назвавши персональні дані, клієнт власноруч дає доступ шахраям до своїх коштів. При кожному дзвінку, який є підозрілим, краще відразу самому перетелефонувати в банк на номер 3700 (всі дзвінки на цей номер безкоштовні для користувачів)”.

Крім цього, люди похилого віку часто просять перехожих допомогти зняти готівку з картки, при цьому біля банкомату називають незнайомцям свій пароль. Для безпеки своїх коштів краще попросити рідних про допомогу або ж звернутись у відділення банку, де спеціалісти проведуть навчання, і клієнт матиме змогу самостійно виконувати операцію.

Необхідно бути обачним і при оплаті покупок в Інтернеті. Для переказу коштів на картку достатньо знати лише номер картки, при цьому жодних підтверджуючих операцій з банкоматом не потрібно. Крім цього, якщо є можливість, в оголошеннях не вказуйте фінансовий номер телефону. Також варто бути обережним із предоплатою за товар. Якщо наполегливо просять скинути предоплату у повному розмірі, то це має насторожити клієнта - адже кошти потім повернути буде фактично неможливо.

У всьому світі дуже популярною залишається стара схема, коли шахраям допомагає банкомат. А точніше, установлений туди скімер – пристрій, що зчитує дані з магнітної смуги картки. Скімер легко можна помітити неозброєним оком. Бачите, що зчитуючий пристрій банкомата виглядає незвично, або клавіатура банкомата випирає вгору - не ризикуйте. А краще повідомте про це банку. Якщо факт скімінга підтвердиться, клієнт не тільки захистить свої гроші та кошти інших клієнтів, але й отримає премію від банку.

Більше про прості правила безпеки, дотримуючись яких власник картки ПриватБанку не стане об’єктом шахрайства, можна дізнатись за посиланням privatbank.ua/safeness/.

Якщо клієнт уже постраждав від рук шахраїв, необхідно заблокувати картку і написати заяву в поліцію. Запам’ятайте: якщо клієнт втратив гроші по своїй вині, то повернути їх можна тільки за допомогою поліції. За збереження і нерозголошення своїх персональних даних (номер банківської картки, термін її дії, ПІН-код чи CVV2-код, пароль у Приват24, а також SMS-паролі) відповідальність несе сам клієнт.

Часовой пояс: UTC + 2 часа [ Летнее время ]

Powered by phpBB © 2002, 2006 phpBB Group
www.phpbb.com

Blogs powered by User Blog Mod © EXreaction
www.lithiumstudios.org